Lionel Messi | Zanim byli sławni

Lionel Messi | Zanim byli sławni

Jak wyglądało życie Messiego zanim został gwiazdą footballu? W tym filmie opowiem o drodze Messiego do sławy. Od dziecka do piłkarza Barcelony.
?Wbijaj na Fejsa:
?Obserwuj na Insta:

??Polacy:
⚽️Piłkarze:
?Muzycy:
?Sportowcy:
?Politycy:
?Aktorzy:
?Firmy:
?Postacie Fikcyjne:
?7 Znanych Osób:

Współpraca: maciek.ignaczak.biznes@gmail.com

Lionel Andrés Messi urodził się 24 czerwca 1987 roku w Rosario jako 3 z 4 rodzeństwa. Jego ojciec pracował w hucie stali a matka była sprzątaczką. Messi ma włoskie i hiszpańskie korzenie.
Jego bracia kochali grać w piłkę nożną i szybko zarazili swoją pasją Messiego.
W wieku 5 lat dołączył do miejscowego klubu Grandoli gdzie jego ojciec był trenerem a rok później przeszedł do Newell’s Old Boys.
Wraz z rówieśnikami z klubu byli nazywani « Maszyna 87-ego », ponieważ przegrali tylko jeden mecz w ciągu 4 lat. W ciągu 6 lat które grał w Newell’s Old Boys strzelił ponad 500 goli.
W wieku 11 lat zdiagnozowano u niego karłowatość przysadkową. Na początku klub zgodził się wspierać finansowo leczenie Messiego które kosztowało około 900$ miesięcznie, jednak szybko się z tego wycofali.
Rodzina Messiego mieszkająca w Barcelonie zaaranżowała mu spotkanie ze skautem FC Barcelony, który od razu dostrzegł w nim talent i chciał jak najszybciej podpisać z nim kontrakt. Że w pobliżu nie było żadnego papieru napisał kontrakt na chusteczce.
W 2001 roku Messi wraz z rodziną przeprowadził się do Barcelony.
Na początku W Barcelonie Messi grał bardzo rzadko. Jako obcokrajowiec mógł grać tylko w sparingach i lidze katalońskiej, przez to Messiemu trudno było zintegrować się z zespołem. Messi tęsknił za domem i matką która wraz z jego rodzeństwem wróciła do Argentyny i był cichy do takiego stopnia że niektórzy z początku myśleli że jest niemy.
Po roku pobytu w Hiszpanii wreszcie Messi został zapisany do Hiszpańskiego Związku Piłki Nożnej. Mógł już grać we wszystkich meczach i zaprzyjaźni ł się z kolegami z drużyny wśród których znajdowali się Fabregas i Pique.
Kiedy miał 14 lat zakończył swoją kurację hormonalną a w 2003 roku został królem strzelców w lidze juniorów.
Jakiś czas później dostał ofertę przejścia do Arsenalu, ale wolał zostać w Barcelonie.
W sezonie 2003/2004 pobił rekord występując w aż pięciu drużynach Barcelony.
W wieku 16 lat Messi zadebiutował w pierwszej drużynie Barcelony w towarzyskim meczu z Porto. Pomimo że Messi w tym meczu nie strzelił żadnego gola to zaimponował trenerom do takiego stopnia że pozwolili mu raz w tygodniu przychodzić na ich treningi. Poznał tam i zaprzyjaźnił się z brazylijska gwiazdą – Ronaldinhiem – który nazywał go młodszym bratem.
Rok później Messi został przeniesiony do pierwszej drużyny Barcelony, gdzie siedział na ławce. I został najmłodszym piłkarzem w historii który grał w Primera División.
1 maja 2005 w meczu z Albacete Messi zdobył swojego pierwszego gola w lidze, co uczyniło go najmłodszym strzelcem ligowej bramki dla klubu. W tym samym roku dostał hiszpańskie obywatelstwo.
W 2007 roku strzelił 3 bramki w meczu z Realem Madryt co pozwoliło Barcelonie zremisować 3 do 3.

Muzyka: Alan Walker – Spectre
Music was provided by NCS (
Alan Walker:

leo messi

Laisser un commentaire

Votre adresse e-mail ne sera pas publiée. Les champs obligatoires sont indiqués avec *